
Majowe DKK
19 maja podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki uczniowie klasy drugiej omawiali książkę autorstwa Kobi Yamady pt. “Próbowanie”
„Próbowanie” to książka, która otrzymała wiele nagród gdyż w niezwykły sposób porusza ważne tematy.
Jest to historia o walce z własnymi słabościami, o docenianiu porażek, o sile charakteru, o kształtowaniu postawy, wytrwałości, odwadze i pasji.
Wartościowa pozycja w każdej biblioteczce!
Podczas jej omawiania razem z uczniami opisaliśmy jakie pozytywne i negatywne uczucia towarzyszą nam przy podejmowaniu nowych wyzwań.
Część zajęć poświęciliśmy “pracy” z pierścieniem zręcznościowym i drewnianej układance balansujących akrobatów. A to wszystko żeby odkryć, że nie każda próba kończy się sukcesem, ale na każdy sukces składa się wiele, wiele prób.
Jak mówi łacińskie przysłowie ” PER ASPERA AD ASTRA “ = ” PRZEZ TRUDY DO GWIAZD “

Zajęcia z uczniami klasy drugiej to kolejna cześć cyklu dyskusji o emocjach.
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej MKiDN.





