
Otwórz się na książkę
W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 4a wzięli udział w zajęciach pod hasłem “Otwórz się na książkę”.
W książkowej przygodzie towarzyszyły nam dwie lektury:
– Książki nie mają skrzydeł
– Najwyższa wieża z książek.
Nie zabrakło zadań ruchowych z elementami jogi oraz wyzwaniami sprawnościowymi.
Część konkurencji obejmowała pracę zespołową, tak jak np. budowanie najwyższej wieży z książek na czas. Drużyny parzysta i nieparzysta rywalizowały także w zadaniach literackich np. wymienianiu tytułów książek z wybranym motywem literackim w zależności od oczek wyrzuconych dużą kostką do gry. oraz zapamiętywaniu i poprawnym odgadywaniu szczegółów ilustracji.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas zamykający obchody tegorocznego Tygodnia Bibliotek.




