Czarny Młyn - marcowe spotkanie DKK z książką

Czarny Młyn - marcowe spotkanie DKK z książką

Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęciliśmy książce autorstwa Marcina Szczgielskiego.

Razem z Ivo i jego paczką  udało nam się rozwiązać zagadkę mrocznego młyna w położonej na końcu świata wiosce.

“Czarny Młyn” spodobał się wszystkim uczestnikom spotkania. Polubiliśmy bohaterów tej książki na czele z Ivo, jego siostrą Melą i gderliwą babcią.

Po tę książkę sięgajcie bez zastanowienia!!!

Czarny Młyn - marcowe spotkanie DKK z książką
Dyskusyjny Klub Ksiązki

Książka zdobyła Grand Prix w drugiej edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom, w kategorii wiekowej 10-14 lat.
Ta doskonała, zakrawająca o horror, mroczna powieść trzyma w napięciu już od pierwszych zdań. Wszystko dzieje się w małej, zaniedbanej wiosce, w której zostało już tylko kilka upadających gospodarstw. Niczego się tu nie uprawia ani nie hoduje zwierząt, bo z niewiadomych przyczyn nic nie chce tu rosnąć. Wokół wyrastają jedynie słupy wysokiego napięcia, a w tle straszą ruiny kombinatu dawnej spółdzielni rolniczej. To ponure, nieprzyjazne miejsce, skąd wszędzie jest za daleko i gdzie nawet nie odbiera telewizja – to cały świat jedenastoletniego Iwo i grupki jego przyjaciół. Swoista izolacja i konieczność samodzielnego organizowania sobie zabaw, spowodowana brakiem dostępu do popularnych rozrywek, tworzą między dziećmi silną więź i poczucie wzajemnej odpowiedzialności. To właśnie ona pozwoli im razem przetrwać nadchodzący koszmar. Pewnego razu we wsi zaczynają się bowiem dziać dziwne, trudne do wyjaśnienia zjawiska, które z każdym dniem przybierają coraz bardziej makabryczny obrót. Na domiar złego okazuje się, że z nieobliczalnym żywiołem dzieci muszą się zmierzyć zupełnie same. W jaki sposób przygotują się do decydującej wyprawy? Czy uda im się rozwikłać zagadkę Czarnego Młyna i stawić czoła jego destrukcyjnej energii? I jaką rolę odegra w tym wszystkim upośledzona siostra głównego bohatera?

 

źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/299698/czarny-mlyn

źródło okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/299698/czarny-mlyn

21 czerwca 2024 (piątek) Gminna Biblioteka Publiczna w Gołczy czynna od godz. 8:00 do 16:00.

22 czerwca 2024 (sobota) Gminna Biblioteka Publiczna w Gołczy czynna od godz. 8:00 do 12:00.